ismail yk hayatı

İSMAİL-YK, Yurtseven Kardeşler ( YK ) grubunun elemanı olarak müziğe çok ufak yaşlarda başlamıştır ve yaklaşık 19 yılını sahne hayatına adayıp, YURTSEVEN KARDEŞLER grubunda toplam 3 albüm piyasaya çıkarmıştır. İlk adımını ise 1998 yılında kardeşleri ile beraber “Canın Cıksın İnsafsız“ adlı şarkıyla atmıştır.

Ayrı bir albüm yapmasının nedeni:

Dinamikliği ve kafasında oluşturup, müzik dünyasına kazandıracağı farklı projeleri nedeniyle, Yurtseven Kardeşler ilk teklifi kendi aralarında anlaşarak İSMAİL-YK´ya sunmuşlardır ve bu teklif İSMAİL-YK tarafından kabul edilmiştir. Ayrıca bu teklif, kardeşlerin birbirlerine olan bağlılıklarını da göstermektedir.

İSMAİL-YK, Türkiye´ye biraz daha farklı, gerek müziğiyle, gerek giyimiyle, gerek showuyla, gerek sahnesiyle türk müzik dünyasına ayrı bir renk katmıştır. Türkiye´de böyle bir boşluğu doldurmak için tüm ekibiyle birlikte üç buçuk yıl yoğun bir şekilde, büyük çaba sarf etmistir. Bu boşluğu doldurmak ise, İSMAİL-YK´nın büyük HEDEFİYDİ ! Verdiği bu emeğin karşılığını 2004 yılında AVRUPA MÜZİK etiketiyle sunulan “Şappur Şuppur” albümün satışı nedeniyle 2005 yılında MÜYAP tarafından ödüllendirilmesiyle alır.

Albümleri: 2004 - ”ŞAPPUR ŞUPPUR” - AVRUPA MÜZİK
2006 - ”BOMBABOMBA.COM” - AVRUPA MÜZİK

Klipleri:
1. ÜFLE
2. ŞAPPUR ŞUPPUR
3. NERDESİN
4. SON DEFA
5. TIKLA
6. İSTERİM SENİ
7. WWW.BOMBABOMBA.COM
8. ALLAH BELANI VERSİN

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !